Neurotechnológie

pristroje3

Ak máte pocit, že tempo u zamestnávateľa, konkurencie, či tempo vašich detí je rýchle, my vás s našimi prístrojmi naučíme používať vaše schopnosti tak, aby ste sa vedeli sústrediť v pravej chvíli, relaxovať a vypnúť v pravej chvíli….

Aby ste jednoducho vedeli vyťažiť maximum svojho potenciálu a všetko budete zvládať lepšie – či už je to práca, rodina, športové výkony, škola…..

pristoje4

Neurotechnológie zásadným spôsobom pomáhajú pri sústredení. Sústredenie je stav, kedy sa naša myseľ dokáže koncentrovať na tú oblasť, ktorú chceme /či už je to športový výkon, práca, učenie…/. Niekedy sa nám zdá takmer nemožné, aby sme vedeli udržať pozornosť. Dá sa to však naučiť. Každý z prístrojov, ktorý u nás nájdete, slúži aj na cvičenie sústredenia. Či už ide o najjednoduchšie a najzábavnejšie hry, kedy sa mysľou ovláda lietajúca gulička, alebo ide o “počítačové hry”, ktorých úroveň a sled udalostí sa realizujú na základe našej schopnosti ovládať túto hru mysľou. Ak si o neurotechnológiách nechcete iba čítať, ale chcete vyskúšať a nechať si vysvetliť “na vlastnej koži” ich základ, prihláste sa na individuálny mentálny tréning, či súboj mozgov s priateľmi. Viac info tu: http://paralelnysvet.sk/?page_id=20

tabor

Týmto spôsobom aj dospelý človek, aj dieťa, učí svoju myseľ prijateľnou zábavnou  formou reagovať žiaduco – koncentrovane, zrelaxovane.

relaxacia

Aj takto  /ako na obrázku vyššie/ môže vyzerať relaxácia u nás prostredníctvom prístroja AVS. Vďaka viac ako päťdesiatim rôznym programom s dĺžkou od 5 do 50 minút sa Vaše telo aj myseľ vedia efektívne uvoľniť, zrelaxovať, ale taktiež sa “nabudiť” k nasledujúcemu výkonu. Na takúto formu relaxácie je vhodné chodiť v prípade, že sa vám večer ťažko zaspáva, že máte namáhavé obdobie, skúšky, zvýšený stres v práci.

Prístroje, ktoré používame, pravidelne obmieňame a dopĺňame o nové. V súčasnosti je možné u nás trénovať na:

HRV biofeedbacku – prístroj merajúci srdcovú frekvenciu, ktorý vás po niekoľkých tréningoch “naučí” ako sa zbaviť napätia. Viac si môžete prečítať tu: http://paralelnysvet.sk/?page_id=129

Mindflex – jednoduchá hravá forma tréningu sústredenia. Je vhodná ako doplnok k tréningu. Hráč, klient si svojim sústredením koordinuje let guličky. Na základe schopností klienta je možné lietajúcej guličke pripraviť prekážky. Mindflex sa u nás nachádza v dvoch verziách. Pri jednej hrá klient sám, pri druhej je možné urobiť súboj dvoch súperov, ktorí mysľou pretláčajú lietajúcu guličku na stranu súpera.

AVS – Audiovizuálna stimulácia – hovorovo je tento prístroj nazývaný aj psychowalkman. Ide o prístroj, ktorý pôsobí na klienta tým, že pôsobí na zrakové a sluchové zmysly. Klient je v pohodlnej polohe, pričom počúva walkman, ktorý obsahuje aj špeciálne okuliare so svetelnými efektami. Klient si volí jeden z päťdesiatich programov, podľa toho, či je potrebné, aby sa jeho myseľ upokojila a zrelaxovala, alebo naopak, aby sa nabudila na výkon.

pristroje

Neuroset MP – tréningy formou eeg biofeedbacku. Je tu možnosť vybrať si z viacerých “hier”, ktoré klient ovláda mysľou. Môže naháňať zlodeja, či trénovať lukostreľbu. Klient sa snaží svojou mysľou ovplyvňovať priebeh a najmä pokračovanie hry. Dospelí klienti majú trénerom vyberané iné aktivity ako deti.  Trénuje sa tým sústredenie ako aj schopnosť relaxácie. Tento tréning je vhodný najmä pre zdravých klientov, ktorí chcú zlepšiť svoj výkon, zlepšiť sústredenie, či dokázať sa lepšie uvolniť, alebo znížiť pracovný stres.

EEG Biofeedback – tréningy prebiehajú podobne ako na Neurosete MP, avšak ide o prístroj, ktorý informáciu z mozgu sníma viacerými bodmi na hlave.  Je náročnejší na čas klienta. Trénuje sa tu už viac zložiek ako iba sústredenie a relaxácia. Tento prístroj je vhodný aj pre ľudí s poruchami pozornosti, veľmi často ho využívajú deti s ADHD.

Objednať sa na ktorýkoľvek prístroj môžete u nás na čísle: 0948 850 780 alebo na maily: robo.langer@paralelnysvet.sk